Witaj ponownie w La Forêt De Colin

W 2014 roku ukazał się Krwawy umysł, opisujący losy członków stowarzyszenia eXst eXiste (eXeX). Akcja pamiętnika ulokowana została w kilku malowniczych miejscach na północy Francji: Villon Pray, Aparash Ballar i Loley*, (głównie) w latach 1999-2000.

Niemal dwadzieścia lat po makabrycznych wydarzeniach w La Forêt De Colin, opisanych we wspomnieniach krwawego umysłu, powracają tajemnicze znaki. Imię Kruka ma swój początek we współczesnej Warszawie. Dziś o krwawym umyśle mało kto pamięta, ale nie mamy wątpliwości, że cały świat pochłania szaleństwo. Rośnie zagrożenie terroryzmem, niknie poczucie bezpieczeństwa, fanatyzm przyjmuje różne maski. Co stało się z KU? Kim naprawdę był morderca? Czy uśpione zło może obudzić się w najmniej spodziewanym miejscu i czasie? Przypomnieć o sobie. Czy znajdzie się nowe pokolenie godne wskrzeszenia stowarzyszenia?

Imię Kruka to drugi tom eXeX i kontynuacja Krwawego umysłu**.  To ponowne, jak enigmatycznie podpowiada zaprezentowana okładka, zaproszenie do La Forêt De Colin, w celu rozwiązania starych i tych całkiem nowych zagadek.

Krwawy umysł otwiera scena tuż po makabrycznej zbrodni. W Kochaj*** Lila śni o ostatnim stosunku z Igorem, który kończy się zresztą surrealistycznie, brutalnie. Imię Kruka otwiera choroba. Chciałbym Was tą książką zarazić. Premiera: 1 marca 2018.

 

* Wszystkie nazwy miejscowości, stowarzyszeń i organizacji oraz nazwiska bohaterów zostały wymyślone przez autora na potrzeby uniwersum eXeX.

** W październiku 2017 roku książka została wznowiona w dwóch nowych wersjach: wydanie II oraz edycja limitowana z materiałami dodatkowymi (w tym 20 niepublikowanych dotąd stron). W przygotowaniu także wersja ocenzurowana.

*** Kochaj to pierwsza od trzech lat powieść AZ, wydana w czerwcu 2017 roku jako książka tradycyjna, drukowana, audiobook i epub/mobi.

Folder

Reklamy